Telefon : 0 (505) 4368719
Eposta : bilgi@marcev.net
Bizi takip edin :

Ağaçlandırma Çalışmalarımız

Buradasınız :

Ağaçlandırma Çalışmalarımız

ÇEKUD & MARÇEV işbirliğiyle Mardin’de Ağaçlandırma


ÇEKÜD; devam etmekte olan “99.999 Ağaç kaldı” kampanyası çerçevesinde, Mardin’de de ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Bu güzel ilimizde ÇEKUD & MARÇEV (Mardin Tarih Kültür ve Çevre Derneği) işbirliği halinde gerçekleşen çalışmada, Mardin İl Çevre Müdürlüğü’nün belirlediği alan ağaçlandırıldı. Bilindiği gibi, ÇEKÜD’ün “99.999* Ağaç Kaldı” adıyla Türkiye genelinde yürüttüğü 100 bin
ağaç hedefli kampanyası dahilinde bu çalışma gerçekleştirilmişti.Kampanya çerçevesinde bugüne kadar başta İstanbul olmak üzerebir çok  ilimizde on binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Bir ağaç bedelinin 4 YTL olduğu kampanyada, her 5 adet ağaç bağışına “Çevre ve Ağaç Dostu Sertifikası”nın da verildiği kampanyada çevre bilinci de oluşturulması amçlanmıştı.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz; küresel ısınma ve beraberinde gelen kuraklık, susuzluk, iklim değişikliği, seller, tayfunlar, erozyon gibi tüm çevre sorunlarının önemli çözümlerinden birisinin ağaç dikmek olduğunu söyledi. Yorulmaz, ormanların küresel ısınmayı azaltmada, erozyonu önlemede, yağışları artırmada önemli fonksiyonları olduğunu belirterek, halkımızı bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti. Yetişkin bir insanın yılda ortalama 7 adet ağaç tükettiğine dikkat çeken Yorulmaz; “Halkımızdan isteğimiz, hiç olmazsa tükettikleri kadar ağacın tekrar dikilmesini sağlayarak gelecek nesillerimize daha sağlıklı bir çevre bırakalım.” dedi.

04 Eylül 2018, Salı     155 defa okundu

Derneğimize üye olmak ister misiniz ?

Hakkımızda

Mardin Tarih, Çevre, İzcilik ve Spor Kulübü Derneği

İletişim
  • 13 Mart Mahallesi, Işık Caddesi, Fatih Apartmanı, Kat: 4, No: 12 (Vakıflar Bankası Arkası) ARTUKLU / MARDİN
  • Telefon 0 (505) 4368719
  • Fax 0 (000) 000 00 00
  • Eposta bilgi@marcev.net
Bizi takip edin

Arama yapmak istediğiniz terimi girip ara butonuna basınız.

© 2014 THDSoft Tüm hakları saklıdır.